Fotograf ślubny cennik

Gdybyśmy to My stali przed wyborem fotografa ślubnego, w najważniejszym dniu naszego życia z pewnością mięlibyśmy dylemat ponieważ na rynku jest wielu bardzo dobrych profesjonalistów w tej dziedzinie.

Na pewno zwrócilibyśmy uwagę na kilka bardzo istotnych szczegółów :

  1. Zapytalibyśmy znajomych, którzy są po ślubie o wskazówki, czym kierowali się przy wyborze i czy byli zadowoleni.
  2. Poprosilibyśmy fotografa o linki do 1-2 pełnych reportaży z całego ślubu i pleneru. Łatwiej jest wybrać do portfolio po kilka najlepszych ujęć z każdego ślubu, niż utrzymać jakość przez cały reportaż, od przygotowań do końca wesela.
  3. Upewnilibyśmy się, czy  ów fotograf ślubny posiada aktualne pozwolenie na wykonywania zdjęć w Obiektach Sakralnych, bo co jeżeli w dniu ślubu okaże się, że nie ma i ksiądz nie pozwoli mu wykonywać zdjęć…
  4. Mielibyśmy nadzieję, że posiada profesjonalny sprzęt (zapasowe aparaty i obiektywy) oraz umiejętności, które podczas reportażu pozwolą na wykonanie zdjęć bez użycia lampy błyskowej, aby nie był główną atrakcją ślubu i wesela w końcu to Nasz Dzień!
  5. Zastanowilibyśmy się, czy liczy się dla nas ilość czy jakość zdjęć. Pamiętając, że profesjonalne opracowanie graficzne oraz retusz wysokiej jakości zdjęcia zajmuje fotografowi od 15 do 45 minut.
  6. Zapytalibyśmy o czas oddania prac i upewnili się czy fotografia to jedyne zajęcie, czy przypadkiem nie jest to zajęcie dodatkowe, gdyż mogłoby to opóźnić termin i obniżyć jakość oddawanych zdjęć.
  7. Poprosilibyśmy o referencje z numerami telefonów do innych par.
  8. Czy otrzymamy zdjęcia na płycie DVD w najwyższej rozdzielczości, która pozwoli zachować jakość zdjęcia przy wydruku np. obrazu na płótnie, plakatu.
  9. Czy dostaniemy galerię internetową, do której linka będziemy mogli przesłać np. przyjaciołom czy rodzinie mieszkającej daleko lub zagranicą.
  10. Ostatni punkt ale dla Nas BARDZO WAŻNY… kontakt i dobre relacje z fotografem ślubnym, któremu zaufamy, powierzymy utrwalenie Naszych wspomnień, zapytamy o rady i sugestie przed ślubem. Spędzimy razem dużo czasu podczas pleneru ślubnego w Polsce lub zagranicą.

Sami widzicie, że świadomy wybór fotografa ślubnego nie należy do rzeczy łatwych.
Jeśli zainspirowały Was nasze rady oraz portfolio, wyślijcie zapytanie przez formularz kontaktowy o termin Waszego Ślubu. Po potwierdzeniu wolnego terminu, wyślemy Wam szczegółową ofertę wraz z cennikiem.
Następnie zapraszamy na spotkanie przy kawie, ciastku i sympatycznej rozmowie, na którym będziecie mogli nam opowiedzieć więcej na temat Waszego Dnia!

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na Nas czy na innego fotografa ślubnego, życzymy trafnych wyborów.

Ola i Łukasz z mojfotografslubny.pl

F a c e b o o k